baner candyweb

Twój własny plan treningu

Jeśli wybrałeś już dres, kupiłeś sportowe buty i zamieniłeś bekon z kanapek na sałatę lodową, to dobry momenty aby wyznaczyć cel. Pomoże ci w tym twój własny plan treningu. Pierwszy, amatorski plan wyznaczmy sobie sami. Aby uzyskać podstawową sprawność do tego, żeby rozpocząć poważniejszą pracę nad sobą. Warto jednak wiedzieć kilka podstawowych rzeczy pisząc swój własny plan treningu.

Plan treningu – ogólnorozwojowy.

Trening ogólnorozwojowy jest podstawą – fundamentem, który musi zostać przez ciebie dodany do planu treningowego. Chodzi w nim o wzmocnienie całego twojego ciała, dlatego ćwiczenia będą wymagały od ciebie zaangażowania zarówno tułowia, jak i nóg, rąk, a także szyi. Możesz śmiało podejrzeć w internecie kilka sesji ogólnorozwojowych, które wzmocnią twoje nogi, ręce i brzuch.

Plan treningu – ćwiczenia siłowe.

W twoim treningu nie może zabraknąć treningu siłowego, który pospina mięśnie, a w późniejszym etapie doda ci więcej pary. Ćwiczenia siłowe jak sama nazwa wskazuje wymagają od ciebie wyciśnięcia siódmych potów. Dobre na początek twojej przygody robić po prostu pąpki oraz próbować podciągania na drążku. Nie przejmuj się jeśli nie będziesz w stanie się podciągnąć. Jeśli twoja masa jest zbyt duża, lub mięśnie nie przyzwyczajone do wysiłku, warto zaopatrzyć się w specjalne gumy, pomagające trochę poderwać swoje ciało do góry. Ćwiczenia na drążku znakomicie rozwijają całe ciało, a przede wszystkim mięśnie pleców, ramion i brzuch.

Plan treningu – nie zapomnij o kardio!

Ćwiczenia kardio jak już zapewne wiesz, to ćwiczenia polegającym na natlenieniu twojego organizmu. Najlepsze do tego są długodystansowe biegi lub rower. Warto jednak pamiętać, że czas treningu kardio powinien być dłuższy niż na przykład wspomniany wcześniej trening siłowy.

Plan treningu – interwały – spalacz tłuszczu.

Interwały to najskuteczniejszy sposób, na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Zastosowanie go w twoim planie treningowym pomoże ci w zdumiewająco szybki sposób pozbyć się tłuszczu zgromadzonego na twoim brzuchu. Polegają one na gwałtownym zwiększaniu tempa, a następnie spowalnianiu. W odróżnieniu od treningu kardio, którego podstawą jest utrzymanie tętna niezmiennie możliwie jak najdłużej, trening kardio jest jego odwrotnością.

Do dzieła! Gdy opanujesz podstawy i odpowiednio się wzmocnisz, warto pomyśleć o konkretnej dyscyplinie, jaką chcielibyśmy trenować. Nic nie stoi nam na przeszkodzie, a ograniczenia budujemy sami – warto zawsze o tym pamiętać.

Możesz również polubić…